piątek, 20 lutego 2015

Costa Brava

Costa BravaDokładnie w tym regionie, były nakręcane ,,Pamiętniki z Wakacji'' ( więcej post z wczoraj)

Wybrzeże Costa Brava to najdalej wysunięta na północ część Katalonii, rozciąga się od granicy francuskiej do położonej na południu miejscowości Blanes, nad Morzem Śródziemnym. Zróżnicowaną linię brzegową tworzą dzikie i skaliste zbocza oraz malownicze zatoczki z turkusową wodą i piaszczystymi plażami. Krajobraz półnconej części w pełni odpowiada nazwie ('Dzikie Wybrzeże'). Costa Brava oferuje również wiele atrakcji hostoryczno - kulturalnych: Gironę - najstarsze hiszpańskie miasto, klasztor benedyktynów w górach Montserra, muzeum Salvadora Dali w Figueres, czy bogate zabytki greckich i rzymskich osiedli w Empurias.

Chociaż to nie jest miejscowość, a wybrzeże, postanowiłam dołączyć tę pocztówkę do swojej kolekcji.


8 komentarzy:

 1. Fajnie byłby spędzić trochę czasu na takim wybrzeżu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ja bym chciała tam być :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wybrzeże wygląda naprawdę interesująco :) Myślę, że fajnie byłoby tam spędzić wakacje, bo nie tylko woda wygląda zachęcająco, ale także te wszystkie skałki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to słońce na środku pocztówki :)Super kartka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta pocztówka idealnie wpasowała się w środek pocztówek z Katalonii - najczęściej odwiedzanego miejsca przez polskich turystów, przynajmniej w moim odczuciu. c;
  Choć Katalonia to część Hiszpanii, to jednak jej rdzeni mieszkańcy walczą o niezależność, nawet używają swojego własnego języka naprzeciw wszystkiemu. Takie tam regionalne sprzeczki.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń