sobota, 7 lutego 2015

Jonsdorf

Jonsdorf


Skoro jesteśmy przy uzdrowiskach, na początek dnia - Kurort Jonsdorf. O ile dobrze pamiętam,
kartka jest od Krzysztofa z grupy na facebooku.

I dziś tak nietypowo. Zamiast opisu wkleję filmik ,abyście mogli sobie oglądnąć tą przepiękną miejscowość. Jeżeli ktoś nie lubi niemieckiego, radzę wyłączyć głos, bo Pani w filmiku ma bardzo wyraźny akcent.
A dla zainteresowanych tłumaczenie :

Tu, w naszym tradycyjnym ośrodku Jonsdorf turyści są mile widziani od ponad 150 lat. Wyrafinowana atmosfera, sympatyczne, malownicze domy z muru pruskiego oraz liczne zajęcia rekreacyjne zapraszają we wszystkich porach roku, zarówno dla rekreacji, jak i aktywnego działania.
Przyjemny klimat, świeże górskie powietrze i wiele możliwości do uprawiania turystyki pieszej w pięknej górskiej scenerii może zapewnić korzyści z uzdrowiska.
Tytuł "uzdrowisko" został nagrodzony w 2001 roku Jonsdorf dzięki Saksonii. Jonsdorfs to idealne miejsce, które również może zachęcać do wycieczek do Śląska i Czech, Gór Izerskich i Karkonoszy, lub o 90 km odległej Pradze. Zima w górach Zittau to wspaniały sezon w śniegu i słońcu oraz przy czystym powietrze.Wiejska lokalizacja oferuje dobre warunki do zimowego wypoczynku. 32 km tras narciarskich są utrzymywane z Jonsdorf w Górach Zittau.Miejsce sportu i rozrywki lód "Sparkassen Arena" Jonsdorf zabawia dzięki jeździe na łyżwach, hokeju na lodzie, wspinaczce, a także imprez muzycznych w miesiącach letnich. Obszar Jonsdorfer jest idealny do turystyki zimowej.


Jeżeli macie jakieś sugestie - jak powinna prowadzić Tydzień z krajem, piszcie. Z chęcią przyjmę konstruktywną krytykę i mam nh

8 komentarzy:

 1. Z pocztówki widać, że to piękna turystyczna miejscowość a filmik to potwierdza.
  A co do konkursu, żeby na początku większość nie była już na przegranej pozycji to proponuję np. wybrać 3 osoby najaktywniej komentujące w danym tygodniu i z nich wylosować zwycięzcę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kartka mówi, że prześlicznie tam! A widoki ukazane w filmiku tylko to potwierdzają. Co do tygodnia z krajem... Według mnie, wszystko jest w jak najlepszym porządku. ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Widoki przepiękne :)
  A jeśli chodzi o konkurs to pomysł Krystyny mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, w końcu jakaś karta, która mi się nie podoba :P :)
  A pomysł Krystyny na przebieg konkursu wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. bardzo dziękuję za opinię, na pewno wezmę ją pod uwagę

   Usuń