piątek, 13 lutego 2015

Sicilia

Sicilia 


Jest największą wyspą na Morzu Śródziemnym. Przyciąga do siebie i od zawsze fascynuje turystów swoją egzotyką, krajobrazami i bogactwem zabytków. Przez wielu nazywana jest Wyspą Słońca, ponieważ w ciągu roku jest tu najwięcej godzin słonecznych w porównaniu z resztą Europy. Od wielu dziesięcioleci niezmiennie zachwyca swoją różnorodnością kultur i obyczajów. Przyroda obfitująca w gaje oliwne i cytrusy, śródziemnomorski klimat czy też przysmaki lokalnej kuchni przysłużyły się bez wątpienia do tego, że z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów. Większą część Sycylii zajmują wyżyny i góry, nad którymi góruje Etna, jeden z największych na świecie wulkanów. Wybrzeże Sycylii liczy sobie ponad 3000 km. Można tu spotkać malownicze, urwiste skały oraz złote piszczyste plaże z urokliwymi zatokami, dominujące w zachodniej części wyspy. Zawsze niebieskie niebo i wspaniałe słońce sprawiają, że sezon turystyczny trwa tu cały rok. Dla miłośników zwiedzania polecamy zabytki, których na Sycylii jest wiele, na pewno znajdą uznanie wśród gości. We wschodniej części widoczne są wpływy greckie, natomiast część zachodnia nosi wyraźne znaki władania Arabów. W Palermo, stolicy wyspy, na uwagę zasługuje wspaniała katedra z XII w., a w niej grobowce normandzkich i germańskich władców wyspy i arcybiskupów. Godne uwagi jest też dawna arabska kazba i brama miejska, Porta Nuova.


To już 50 post na blogu !

10 komentarzy:

 1. Ładne widoczki, szczególnie ten w lewym górnym rogu! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam sentyment do pocztówek z Sycylii, bo wiele razy już tam byłam :) Chciałabym bardzo odwiedzić Taorminę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam pocztówkę z Taorminy na wymianę ;)

   Usuń
 3. Sycylia jest piękna i tak jak moja siostra mam sentyment do tego miejsca :) Z tych wszystkich miejsc byłam tylko w Trapani.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna pocztówka ;) a widok z prawej strony od dołu przypomina trochę akropol w Grecji;P

  OdpowiedzUsuń
 5. Pocztówka piękna (choć te kwiatuszki trochę kiczowate ;P) - i oczywiście pierwsze skojarzenie to mafia sycylijska, a cóż by innego? ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach, no i gratuluję pięćdziesiątego postu na blogu!

   Usuń
 6. Pocztówka wygląda jak robiona w PowerPoincie xD
  Ogólnie nie porywa, choć niewątpliwie chciałabym odwiedzić Sycylię.

  Gratuluję 50 postu, jedziesz jak burza!

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję 50 postu :)
  Widoki na pocztówce wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń