niedziela, 8 marca 2015

Mardin

Mardin 


Na szczycie chrześcijańskiego klasztoru znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać okolicę. Coraz większa liczba turystów ma na to ochotę, więc Mardin zaczyna zyskiwać w rankingach popularności. Jednym z powodów rosnących zachwytów są właśnie widoki, jakie można obejrzeć w mieście. Ze względu na położenie na górze i kaskadowy układ budynków oraz ulic tworzy się fascynująca sieć architektoniczna. Wśród kamiennych budynków wybijają się meczety – pełne ornamentów oraz ozdobników. Najciekawszym z nich jest Wielki Meczet Ulu Cami, który poza ornamentami pełen jest bogato ozdabianych dywanów. W pobliżu meczetu znajduje się szkoła koraniczna, również warta zobaczenia.

Mardin wydaje się spokojne, leniwe i beztroskie, jednak wśród budynków, które wyglądają niewinnie lub służą celom religijnym znajduje się Cytadela. Można ją zobaczyć, jednak z daleka. Wchodzenie w jej okolice lub przekraczanie drutu kolczastego oddzielającego ją od miasta jest równe samobójstwu. Jednak patrząc na Mardin z wysokości wzgórza można dostrzec zabudowania, ciekawe mury i budynki. Ze względu na taką bliskość wojska miasto wydaje się pełne kontrastów – od religii do wojowania.

Wszystkiego co najlepsze, dla wszystkich Pań ! 

6 komentarzy:

 1. Nie słyszałam wcześniej o Mardin. Za to pocztówka mi się bardzo podoba. Dla mnie jakieś miejsce, w którym można zobaczyć miasto z góry, jest takim "musi visit" podczas wycieczek do jakichkolwiek miast. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzieś już taką kartkę widziałam, Tak mi się przynajmniej wydaje. Kojarzę te krzesełka, ale miasta już nie :/ Bardzo mi się podoba ten widok :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie słyszałam o tym mieście, ale wygląda na niezwykle interesujące. Chciałabym kiedyś zobaczyć je na własne oczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładna pocztówka :)
  Tobie też wszystkiego najlepszego w tym Dniu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny widok :)
  Spóźnione, ale szczere życzenia z okazji Dnia Kobiet :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta pocztówka zdecydowanie mi się podoba :) Nie dość, że zabudowa ciekawa i to na wzgórzu, to jeszcze nieco zieleni i nazwa państwa. Mam kilka kartek z tej samej serii, bo napis jest taki sam i także są ładne. Ale nie pokazywałam ich jeszcze na blogu.

  OdpowiedzUsuń