wtorek, 10 marca 2015

Toronto

Toronto


kartka z PC.

W Toronto znajduje się największy na świecie telebim o wymiarach 10 m x 34 m.

6 komentarzy:

 1. To może dorzucę swoje 'trzy grosze' a raczej dwie ciekawostki.
  Toronto - czyli 'miejsce spotkań' . Nazwa miasta wywodzi się z indiańskiego języka. Już przed wiekami Indianie spotykali się w tym miejscu by nawiązywać kontakty z innymi plemionami, handlować.
  Najbardziej charakterystycznym punktem Toronto jest Wieża CN /Canada's National Tower/. Licząca ponad 500m wysokości wieża do niedawna była największą wolnostojącą budowlą na świecie. Działa jako wieża telewizyjna, ma ogólnodostępne tarasy widokowe i obrotową restaurację - jej pełny obrót trwa 72 godziny. W pogodny dzień podobno można z niej zobaczyć wodospad Niagara.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę się przyznać, że takich kartek ja ta nie lubię. Kartki multi są ładne pod warunkiem, że każde zdjęcie jest oddzielone od siebie jakąś ramką. Tutaj wszystko się ze sobą zlewa :(

  OdpowiedzUsuń
 3. nie miałam pojęcia o tym telebimie. kartka jest specyficzna. Weronika ma trochę racji, że wszystko się ze sobą zlewa, ale podejrzewam, że twórca pocztówki miał jakiś zamysł. kreatywny chaos. ;) podobno Kanada to wspaniały kraj i Polacy nie potrzebują wizy , żeby tam polecieć.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się z Weroniką, ja także nie przepadam za takim rodzajem multi. Chyba, że wszystko zlewa się w jakiś dość powiązany wygląd ;)
  Mnie Toronto kojarzy się z wieżą o której wspomniała Krystyna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mnie Toronto kojarzy się z amerykańskimi kreskówkami. Nie mam pojęcia, dlaczego tak jest, no ale nic na to nie poradzę, haha! :D Pocztówka bardzo ciekawa, bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podobają mi się te dwa " wygięte " wieżowce :)

  OdpowiedzUsuń