środa, 15 kwietnia 2015

Dubrovnik

DubrovnikDubrownik to jedno z tych miejsc na kuli ziemskiej, które koniecznie trzeba odwiedzić. Boska pogoda, wspaniała architektura, przyjaźni ludzie i ciepłe lazurowe morze nikogo nie pozostawią obojętnym wobec swojego uroku. Podobno jest to najpiękniejsze miasto świata, tym bardziej więc trzeba wyrobić sobie własne zdanie na jego temat.

Dubrownik jest niesamowicie popularnym miejscem spędzania miodowego miesiąca. Zresztą jest to całkiem zrozumiałe dla każdego, kto choć raz odwiedził to miasto. Romantyczne, wąskie uliczki, ceglastoczerwone domy na tle lazurowego nieba, złoty piasek plaż i morze o niesamowitej barwie na zawsze pozostają w pamięci. Do tego wspaniałe zabytki, pochodzące głównie z XVII wieku i cudowni ludzie - czegóż można chcieć więcej. W podróże poślubne wybrali się tutaj m. in.: Agata Christie,Elizabeth Taylor i Richard Burton.

4 komentarze:

 1. Piękna pocztówka :) Ja mam jeszcze kilka pocztówek z Chorwacji, których nie pokazywałam na blogu i nie wiem kiedy nadrobię zaległości...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dubrownik rzeczywiście jest piękny i przez to przyciąga masę turystów. W sezonie jest ich mnóstwo, więc chyba lepiej wybrać się tam w spokojniejszym okresie. Tylko czy taki jest ?

  OdpowiedzUsuń
 3. już wiem gdzie pojadę w takim razie na miesiąc miodowy haha :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wcale się nie dziwie dlaczego ludzie wybierają to miejsce na swoją podróż poślubną :)

  OdpowiedzUsuń