niedziela, 19 kwietnia 2015

Rovinj

Rovinj


Rovinj nazywany jest najbardziej romantycznym miastem w Chorwacji i bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych miast uwielbianego przez Polaków kraju.

To miasto architektury weneckiej i harmonii kolorów, pięknych pejzaży - w tym 14 wysp i wysepek oraz jedynej w swoim rodzaju starówki.

Rovinj wyrósł z rybackiej miejscowości pod czujnym okiem swojej patronki św. Eufemii (kościół pod wezwaniem świętej jest symbolem miasta), stąd pochodzi łódź nazywana batana i rozpoznawalne pieśni bitinady.

Spacer po wąskich uliczkach Rovinj to wędrówka wśród kamienic o czerwonych dachach, pomiędzy wylegującymi się kotami i pod suszącym się praniem. Obowiązkowymi punktami wizyty są kościół św. Eufemii, pałac miejski i klasztor franciszkanów.

Piękno Rovinja docenili malarze, którzy malowali najpiękniejsze motywy miejskie i wystawiali je na Grisiji - ulicy artystów.

Cały region Rovinj ma aż 67-kilometrowe wybrzeże zachęcające do wypoczynku. To również wspaniała przyroda śródziemnomorska, możliwość uprawiania różnych sportów i delektowania się specjałami kuchni regionalnej.

9 komentarzy:

 1. Byłam tam, piękne miasto ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna kartka, co nie dziwi, bo miasto jest piękne. Byłam, widziałam i nigdy nie zapomnę tych wąskich, śliskich uliczek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bałabym sie tam mieszkać np w czasie powodzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny kraj to piękna kartka ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładna pocztówka :)

  OdpowiedzUsuń