piątek, 3 kwietnia 2015

Sunny Beach

Sunny Beach 


Słoneczny Brzeg leży nad malowniczą, półokrągłą zatoką, osłoniętą od północy pasmem Gór Bałkańskich. Swoją nazwę zawdzięcza słoneczno-złotym piaskom, rozciągającym się na plażach o długości 8 km i szerokości ponad 100 m. Słoneczny Brzeg jest stolicą południowego wybrzeża Bułgarii. W ostatnich latach miejsce to przeżywa gigantyczny rozkwit. Przyciąga setki tysięcy turystów, oferując im słońce, piaszczyste plaże i bogate życie nocne. W związku z rosnącą popularnością w Słonecznym Brzegu powstają każdego roku nowe hotele i miejsca noclegowe. 
Plaża znajdująca się w Słonecznym Brzegu należy do największych na wybrzeżu Morza Czarnego. Jej niewątpliwie najważniejszym atutem jest czysty i biały piasek. Ponadto infrastruktura plażowa jest zadowalająca.

Miejscowość posiada dogodną komunikację z sąsiadującymi miejscowościami, takimi jak Św. Właz, Neseber czy Rawda. W samym Słonecznym Brzegu turysta może znaleźć mnóstwo restauracji i barów. Życie nocne to kolorowe i głośne dyskoteki, zawsze pełne ludzi. W okolicy Słonecznego Brzegu znajduje się kilka historycznych miejsc wartych uwagi, m.in. przepiękna rzymska Świątynia Jupitera za Obzorem lub malownicze ruiny greckiej twierdzy Poleokastro. Warto wybrać się również do położonego nad rzeka Kamcziją rezerwatu leśnego "Łangoza", w którym ujrzeć można cudowną egzotyczną roślinność.

3 komentarze:

  1. Również posiadam kartkę z Sunny Beach. :) Na pocztówce wygląda malowniczo, jednak nie jest to miejscowość dla mnie - zdecydowanie bardziej wolę historyczne zaułki miast czy inne miejsca, które można zwiedzać.

    OdpowiedzUsuń