poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Wiedeń

Wiedeń


Witam serdecznie w Austrii. Zaczynamy Naszą nową i niezwykłą podróż od Wiednia, który jest stolicą tego pięknego kraju. 

Ostatnio podostawałam od Was i z różnych stron mnóstwo ciekawych książek na temat Austrii zarówno w języku ojczystym jak i w niemieckim za co każdemu serdecznie dziękuję.

Wiedeń może pochwalić się niezliczonymi osobliwościami, charakterystycznymi tylko dla tego miasta. Można tutaj spędzić czas w zupełnie niewiarygodny sposób i spróbować niesamowitych smakołyków o wielowiekowej tradycji. Można wreszcie odkrywać historyczne tajemnice lub podążać śladami licznych znanych obywateli tego miasta. Wybór jest przeogromny...

Wiedeńczycy są bardzo dumni ze swojego miasta, a mają do tego powody. W minionym roku zostało ono uznane za najbardziej przyjazne miasto świata w prestiżowym, dorocznym rankingu miast. Imperialny charakter Wiednia związany z panowaniem rodu Habsburgów wciąż jest tutaj widoczny na każdym kroku, nikogo więc niech nie dziwi dopisek na szyldzie „Dostawca na dwór Królewsko-Cesarski”, i to bez względu na profil działalności firmy...


Najbardziej znany w Wiedniu jest chyba Lunapark - Wesołe Miasteczko - Prater 
Byliście ? 

5 komentarzy:

 1. świetna kartka, nie byłam, ale kiedyś pojadę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiedeń musi być cudowny na żywo, bo na pocztówkach jest naprawdę piękny! Kiedyś tam pojadę, nie widzę innej możliwości! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wiedeń podobno jest cudowny, chciałabym tam wyjechać na dłużej po studiach :) Może kiedyś się uda :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oo, czekam na górskie kartki z Austrii. :D
  Nie byłam nigdy w Austrii, ale Wiedeń to będzie prawdopodobnie jedna z kolejnych stolic, które odwiedzę. Mam taką nadzieję. W Wiedniu mieszka moja znajoma, blogerka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Widok cudny, aż chciałoby się to zobaczyć na własne oczy :)

  OdpowiedzUsuń